Je dobré býti zpět

6. června 2017 v 0:26 | Lily |  Mé vykecávání
Ahoj, zdravím vás všechny. Ráda bych tento článek využila především k tomu, abych tak nějak nastínila "můj příběh". Jsou tomu skoro dva roky, kdy jsem se poprvé (pokud nepočítám mé chvilkové pokusy jako čerstvě náctiletá) objevila v "Pro-Ana" komunitě, tady mezi vámi. Prozatím si nechám pro sebe, jaký je můj bývalý blog, potřebuju něco jako "čistý štít". Pamatuji si, jak jsem byla na svém blogu závislá stejně jako na myšlenkách, které se točily kolem hubnutí. Trávila jsem tu hodiny a hodiny denně, psala si s vámi a to mi stačilo. Nebyla jsem pro-ana, snažila jsem se jet zdravě, jenže časem jsem k tomu samozřejmě sklouzla také. Veškerá ta vzájemná podpora mě tlačila kupředu a parádně se mi dařilo. To jsem tenkrát ještě bydlela s přítelem, jenže pak přišel zlom v podobě rozchodu. Po skoro pětiletém vztahu byl najednou konec a to mě naprosto vykolejilo. Ne snad proto, že bych trpěla na zlomené srdce - byli jsme oba ve fázi "kamarádi/spolubydlící, co spolu jsou ze zvyku", ale proto, že v ten okamžik si uvědomíte, že máte před sebou jedno velké neznámo. Důvodem rozchodu byla má zpověď, ke které jsem byla donucena. Když jsem konečně vybalila všechny své nejistoty ohledně vnímání sebe sama, ohledně jídla.. místo podpory jsem dostala palicí. Jsem ráda? Jsem. Poučila jsem se? Ani náhodou.
Následovalo stěhování zpět domů, k mamce. Mám to štěstí, že moje mamka je zároveň mou nejlepší kamarádkou, takže v tomhle ohledu jsem se ničeho nebála. Jenže se dostavily dva velké problémy. Problém č. 1 - padání vlasů. Měla jsem vlasy do půli zad, jenže při každém mytí a česání jich byla všude hromada. Tenkrát mi tu holky radily Alpecin, který trochu zabral, ale když tělo nemá to, co potřebuje, ani zázrak nepomůže. Tento problém ale spolehlivě vyléčil a nahradil problém č. 2 - jídlo. Nastal konec mého hlídání, co jím. Žádná váha na jídlo, žádné nakupování pouze toho nejzdravějšího a nejméně kalorického. Najednou jsem domácnost nevedla já, ale mamka. A aby toho nebylo málo, zrovna v té době se k nám nastěhoval mamky přítel. Umíte si představit se pokusit chlapovi naservírovat to, co my tady jsme zvyklé jíst. Takže jsem jedla, jedla a jedla. Z mých vydřených 51 kg (srpen 2016) bylo najednou 56 (konec 2016). Blog jsem také přestala stíhat, protože jsem si musela zvykat na život vysokoškoláka a hlavně jsem se za sebe styděla, jak to kazím.
Proč jsem se rozhoupala znovu začít až teď? Protože jsem si naivně předtím myslela, že můžu být i tak šťastná. Teprve před pár dny mi došlo, že něco takového mě rozhodně v nejbližší době nečeká. Mám za sebou neuvěřitelně těžkých 5 měsíců a nyní jsem se nejspíše dostala na úplné dno. Překvapivě, důvodem mé zoufalosti není váha. O tom ale až jindy ;)
Proč jsem se tedy vůbec vrátila, když váha není pro mě to nejdůležitější? Protože je to ve mně. Jsem čtvrtý den absolutně bez jídla a cítím jisté zadostiučinění. Trest. Trest pro mě, za to, že jsem tak pitomá a také pro někoho dalšího, aby viděl, co způsobil. Nejsem v pořádku, vím to. Nejsem tu však proto, abych na to byla upozorňována. Jsem tu proto, protože se tu cítím bezpečně. Protože sem patřím. A protože ta touha jít s váhou dolů nikdy nezmizí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivien-for-ana vivien-for-ana | Web | 6. června 2017 v 9:03 | Reagovat

Ahoj, ráda bych spřátelila ... jinak myslím, že tuším o koho jde (ale nejsem si jistá) - bývalý blog, který myslím, že ti patří "najednou zmizel" - takže asi tuším, ale nechám si to pro sebe, neboj. Máš mladší sestru, že? A jeden čas jsi ráda pekla... A jezdila jsi dědou od "Ex"? ... No, jméno psát nebudu, když chceš zůstat incognito, máš nárok začít s čistým štítem! Držím palce!!! Tento svět je skutečně takový jistý únik s jistým duševním zázemím.

2 vivien-for-ana vivien-for-ana | Web | 6. června 2017 v 9:04 | Reagovat

*za

3 vivien-for-ana vivien-for-ana | 6. června 2017 v 14:46 | Reagovat

♥♥♥ :D

4 Lexi Lexi | Web | 6. června 2017 v 17:09 | Reagovat

Pěkně napsané... ten alpecin zkusím, at mi rostou :D jinakby mě zajímalo, znala jsem tě? Byla jsem z blogu lilina-thin.blog.cz, až teď mám tenhle ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama